Olivové oleje značky Pamako pri testovaní preukázali, že z dvoch kľúčových fenolických zlúčenín (antioxidanty tyrosol a hydroxytyrosol) majú oveľa vyšší obsah, ako väčšina olivových olejov, čím sa oficiálne stávajú jednými z najzdravších olejov na svete. Aby sa predišlo styku so slnečnými lúčmi a tým znehodnoteniu produktu, olej je balený do špeciálneho tmavého skla, ktoré má zrkadlový efekt.

Gastronomický profil

Tieto robustné olivové oleje sa vo všeobecnosti používajú na vytvorenie odvážnych príchutí, so svojou silnou trávnatou chuťou však najlepšie vyniknú v kombinácii s paradajkovými jedlami. Používajú sa aj na grilované alebo pečené mäso, najlepšie hovädzie alebo jahňacie. Sú vhodné aj do šalátov – samostatne alebo v kombinácii s balzamovým octom. Ako doplnok zdravej výživy sa tento olivový olej odporúča konzumovať aj nalačno, každý deň asi 20g (dve polievkové lyžice).

Objem

,

Región

Chania, Kréta

Odroda

100% tsunati

Producent

Eftihis Androulakis

Intenzita

Robustná

Kyslosť

0,23%

Polyfenoly

1904 mg/kg

Hydroxytyrosol

769 mg/kg (>250 mg)

Tyrosol

1135 mg/kg (>250 mg)

Oleocantal

250 mg/kg (>135 mg)

Related Products

x

Prevádzkovateľ Internetovej stránky za účelom analýzy návštevnosti, zlepšenia obsahu Internetovej stránky a personalizácie reklám používa súbory Cookie s dobou spracúvania 3 rokov. Prajete si používať súbory Cookie?

Súhlasím Nesúhlasím Centrum bezpečnosti Nastavenia bezpečnosti