Tento 100% bio extra panenský olivový olej je vyrobený z ručne zbieraných nezrelých olív odrody koroneiki, lisovaných za studena ešte v deň zberu. ARBOR BEATA je chuťovo príjemne vyvážený olivový olej, ktorý má výborné organoleptické vlastnosti so strednou intenzitou. Chuť je stredne ovocná, s dominanciou červených plodov ako jahoda a lesné plody. Napriek výnimočne vysokému obsahu polyfenolov (antioxidantov) je charakteristický jemne horkou chuťou a strednou štipľavosťou.

Tento olej patrí do kategórie „zdraviu prospešné“ a jeho denná spotreba (asi 20 g) poskytuje 34,1 mg antioxidantov hydroxytyrosolu, tyrosolu alebo ich derivátov. Chráni krvné tuky pred oxidačným namáhaním, a to podľa predpisu 432 / 2012 Európskej únie.

Gastronomický profil

Najlepšie je konzumovať ho surový, aby tak vynikli jeho unikátne chute a arómy a aby sa zachoval vysoký obsah polyfenolov. Je ideálny do všetkých typov šalátov, obzvlášť však do paradajkových a zeleno-listnatých. Výborne sa hodí i na dochutenie krémových polievok, pričom vždy stačí pár kvapiek do už hotovej, práve servírovanej polievky. To isté platí aj pri pečenom a grilovanom mäse a zelenine.

Región

Korint, Peloponéz

Odroda

100% koroneiki

Producent

Michalis Pachnos a Nikos Papafilippou

Zber

November 2016

Intenzita

Stredná

Kyslosť

0,22%

Polyfenoly

1704 mg/kg

Hydroxytyrosol

750 mg/kg (>250 mg)

Oleocantal

382 mg/kg (>135 mg)

Related Products

x

Prevádzkovateľ Internetovej stránky za účelom analýzy návštevnosti, zlepšenia obsahu Internetovej stránky a personalizácie reklám používa súbory Cookie s dobou spracúvania 3 rokov. Prajete si používať súbory Cookie?

Súhlasím Nesúhlasím Centrum bezpečnosti Nastavenia bezpečnosti